BÜYÜK TAARRUZ BİSİKLET TURU
26 Ağustos - 09 Eylül

 Büyük Taarruz Bisiklet Turunda Didim ilçesini temsil eden Poseidon Bisiklet Derneği üyemiz Salim KAYNAK arkadaşımıza gönülden destek veriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize Didim halkından da saygı ve şükranlarını 96 yıl öncesinin haykırışlarının hala duyulduğu o topraklarda iletmesini istiyoruz.

 Büyük Taarruz Bisiklet Turu, ülkemizin temeli olan Büyük Taarruz Zaferini, o temele canını tuğla, kanını harç yapan şehitlerimizi anmak ve yaşadığımız coğrafyanın tarih ve doğal zenginliklerini tatmak amacıyla düzenlenmektedir.

 26 Ağustos tarihinde Afyon-Kocatepe'den başlayıp, 15 gün ve 15 etap sürecek, 09 Eylül tarihinde İzmir-Konak-Hükümet Meydanında sona erecektir.

Büyük Taarruzun 96. Yılı Zafer Haftası Kutlamaları çerçevesinde Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile Büyük Taarruz Bisiklet Ekibi'nin hazırlayıp uyguladığı Bisiklet Turu yaklaşık 50 bisikletli ile birlikte 25 Ağustos 2018 tarihinde Hava Şehitliği ve Ali Çetinkaya Mezarı ziyaretleri ile başlamıştır.

 Organizasyon 15 günde 15 etap olacak şekilde düzenlenmiş olup yaklaşık 900 km sürecektir. Güzergâh, savaş zamanında ordumuz hangi gün ve saatte nerede olmuşsa, aynı gün ve saatlerde orada olunacak şekilde düzenlenmiştir. Amaç, o günlerin havasını soluyabilmek, heyecanını yaşayabilmektir.

 Güzergâh boyunca, unutulmuş hikâyelerin, bilinmeyen, anlatılmayan olayların olduğu yerlerden geçilecek, sahip çıkılmayan şehitlik ve şehit mezarlarına uğranılacaktır.

 Didim Posedion Bisiklet Derneği olarak Salim KAYNAK arkadaşımıza bu anlamlı etkinlikte başarılar diliyoruz.


E-Posta:iletisim@dipobis.org
©Copyright Didim Poseidon Bisiklet Derneği